Home Aktualitet VIDEO/ Surpriza e orëve të fundit, Basha pritet nga qindra qytetarë në...

VIDEO/ Surpriza e orëve të fundit, Basha pritet nga qindra qytetarë në Dibër

488
0
SHARE

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zbritur këtë mbrëmje në Dibër, ku është pritur nga qindra qytetarë.

Ata e kanë pritur Bashën me fjalët “Mirëserdhe kryeministër” dhe “Rama ik”. Basha e ka cilësuar si një surprizë shumë të bukur mikpritjen e dibranëve në këtë orë të vonë, duke u kërkuar edhe ndjesë për kohën e vonë të mbërritjes.

Por qytetarët i janë shprehur se mund të presin edhe gjithë natën, vetëm të fitojnë. Basha ka vazhduar rrugën drejt Peshkopisë, ndërsa është ndjekur nga vargu i gjatë i makinave.

 

Basha do te zhvilloje neser nje takim me qytetare per t’i ftuar te marrin pjese ne protesten e 16 Marsit dhe per te ndare me ta alternativen e PD.

Vargu i makinave qe presin Bashen eshte kilometrik, duke paralajmeruar perkrahjen dhe pjesemarrjen e larte  neser dhe me 16 Mars.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here