Home Aktualitet Poeti Hamdi Skeja nuk ndalet!

Poeti Hamdi Skeja nuk ndalet!

218
0
SHARE
Poeti Hamdi Skeja nuk ndalet!
 
Siç jemi njohur me rastin kërcënues ndaj z Skeja nga njerëzit e afërt të Kryeministrit Edi Rames dhe Ulsi Manjes , poeti bëri me dijé se rastin e ka dërguar në Prokurorinë e Durrësit.
Pas kësaj , poeti i kërkoi avokates së Popullit ndihmë jo vetem për ta ndjekur si çeshje, por edhe për ta mbrojtur atë dhe familjen e tij, ku znj Erinda Ballanca i është pergjigjur poezi.
Poeti dje ka publikuar në Story, në llogarinë e tij në Facebook, ku avokatja e Popullit i është përgjigjur.
Tashmë dosja kërcënuese ndaj poetit ndodhet edhe në Prokurorinë e Durrësit, por edhe në zyrën e Avokates së Popullit.
I pyetur nga “Dibraexpress “ nëse poeti ka besim te drejtësia Shqipetare ?! -Ai u shpreh: -Po bëj detyrën qytetare për të vënë në vend drejtësinë dhe për të mbrojtur fjalën e lirë.
Ne si staf i urojmë që të ketë sukses!
 
//dibraexpress//

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here