AKTUALITET

Sot në kushtetuese kush e mori zyrën? E betuara tek noteri,...

Mëngjesin e sotëm, në godinën e Gjykatës Kushtetuese u paraqitën për të nisur punën Arta Vorpsi dhe Marsida Xhaferllari. Asnjëra nuk pranoi të flasë për...

HISTORI

KURIOZITETE

Ronaldo kërkon dhe gjen gruan që i jepte hamburger falas kur...

Kristiano Ronaldo, një nga futbollistët më të kushtueshëm në botë, tha gjatë një interviste se do të donte të gjente punonjësen e një dyqani...

Kush janë më pijedashësit në botë, në këto vende femrat bëhen...

Të rriturit në Ballkan konsiderohen më pijedashësit më të mëdhenj në botë, me plot 31.5 % të tyre që janë raportuar të dehur në...
Loading...

OPINION

Njerez qe bejne histori me miresi dhe pune!

Njerez qe bejne histori me miresi dhe pune! Rexhep Ndreu qe e njohin te gjithe si pylltari i Dibres dhe gjithe Shqiperise. Kete titull ja...

Abraham Lincolni bëri histori sepse e nisi politikën si punonjës poste...

Abraham Lincolni bëri histori sepse e nisi politikën si punonjës poste me 17 dollarë në llogari dhe vdiq (u vra) si President i SHBA...

TE TJERA