Home Aktualitet Mbërrin në atdhe trupi i major Tanushit. Pritet me nderime ushtarake

Mbërrin në atdhe trupi i major Tanushit. Pritet me nderime ushtarake

117
0
SHARE

Ka mbërritur në aeroportin e Rinasit, trupi i major Klodian Tanushit, vrarë gjatë misionit të tij në Letoni, i shpallur Dëshmor i Atdheut.

Arkivoli i Major Tanushit është pritur me nderime ushtarake nga Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura në një ceremoni në aeroport, ku ndodhen drejtues të lartë të Mbrojtjes, FA, familjarë, miq dhe kolegë. Tanushi la pas bashkëshorten e tij dhe tre fëmijë të mitur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here