Home Aktualitet Helmimi në Bulqizë, 2 prej nxënësve nisen me helikopter drejt Tiranës

Helmimi në Bulqizë, 2 prej nxënësve nisen me helikopter drejt Tiranës

397
0
SHARE

Dy nga nëntë nxënësit e helmuar të gjimnazit “Rifat Manjani” në Shupenzë të Bulqizës, janë nisur drejt spitalit të Traumës në kryeqytet, për të marrë një mjekim më të specializuar.

Ndërkohë, raportohet se gjendja e shtatë nxënësve të tjerë që janë të shtruar në spitalin rajonal të Dibrës është e stabilizuar. Sipas dëshimsë së të rinjve, ata nisën të ndiheshin pas pushimit të gjatë, kur u kthyen në klasë dhe ndjenë aromën e një parfumi.

Nga të dhënat paraprake dhe jo zyrtare, dyshohet se brenda ambienteve të shkollës është përdorur një spraj, i cili ka shkaktuar helmimin e disa nxënësve. ©Lapsi.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here