Home Aktualitet Hajduti i “Hec Dohoshishtit”VIDEO përgjimi 3/ Ulsi Manja-shefit të policisë: Ishim me...

Hajduti i “Hec Dohoshishtit”VIDEO përgjimi 3/ Ulsi Manja-shefit të policisë: Ishim me Ramën … kemi mendu me të dërgu nalt

263
0
SHARE

Gazeta më e madhe gjermane Bild ka nxjerrë mbrëmjen e sotme të tjera video përgjime të blerjes së votave.

Në video përgjimin numër 3 janë tre biseda të Robert Agës, shef i policisë në Dibër dhe deputetit, kryetar i Komisionit të Ligjeve në Kuvend, Ulsi Manja. Po

Ky i fundit pasi i tregon se ishin me Edi Ramën, i premton Agës se do ta çojnë më lart.

Robert Ago në fakt i kërkon që të shkojë shef Komisarit në Bulqizë, por Ulsi Manja i thotë se kanë menduar për ma lart.

Qefalia: Të fala dhe nga Ulsi. Foli pak

Ulsi Manja: Ku je o vlla?

Shefi i Policisë: Si ja çon ti?

Ulsi Manja: Me kryeministrin…

Shefi i Policisë: Mua më duhet me shku içik andej…

Ulsi Manja: Ku?

Shefi i Policisë: Në Bulqizë, po u ndrru

Ulsi Manja: Ne mendojmë të shkosh ma nalt o burrë

Shefi i Policisë: Mirë mo mirë ju e dini më mirë, e kam qef

Ulsi Manja: Dëgjo mu, fol me Xhemalin se këtë e kam si shefin e komisionit të sigurisë. Ne duam të vish ma nalt, për ndonjë gjë më të madhe se mua Bulqiza më duket gjë e vogël.

Shefi i Policisë: Mirë vlla, mirë

Ulsi Manja: Po mbaje Xhemalin në korrent se këtë e kam autorizu si kryetar komisioni

Shefi i Policisë: Xhemalin e kam pas vartës

Ulsi Manja: Xhemali është te Komisioni i Sigurisë, shef

Shefi i Policisë: Ai thotë jam ushtar i Bertit, Berti ka qenë komandanti im

Ulsi Manja: Mirë, mirë

Xhemal Qefalia: Hajde vlla, mirupafshim

Shefi i Policisë: Mo mirë po si ma nxjerr ministrin ashtu në telefon, o k…

Xhemal Qefalia: Po unë të kam shokun tim, mos e rruj k… A do ti flasësh Ramës?

Shefi i Policisë: Po leje o vlla tashi.

Qefalia: A je shoku im? Mos e çaj bythën

Shefi i Poliisë: Kam qenë dhe do jem

Qefalia: Hajde vllai çiao

Shefi i Policisë: Hajd gjithë të mirat

© SYRI.net

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here