Home Kulturë Festohet mes shokesh 50-te vjetori i matures 1969 te Gjimnazit Peshkopi. Nje...

Festohet mes shokesh 50-te vjetori i matures 1969 te Gjimnazit Peshkopi. Nje brez i lavdishem qe kontribuan ne zhvillimin social ekonomik te shoqerise.

268
0
SHARE

Festohet mes shokesh 50-te vjetori i matures 1969 te Gjimnazit Peshkopi.

Nje brez i lavdishem qe kontribuan ne zhvillimin social ekonomik te shoqerise. Pasionante, profesioniste, intelektuale qe mesuan, edukuan si mesues shume breza, jane inxhniere, juriste, politolog, historiane, biznesmene, shkrimtare, sportiste, gjithcka jane, dhe gjithmone te nderuar e respektuar ne shoqeri.
Dibraexpress ju uron jete te gjate.

Ndiqni te plote, postimin e ketij eventi nga Astrit Gjunkshi.

Nessuna descrizione della foto disponibile.Festuam sot, me 22 Qershor 2019, 50 Vjetorin e Matures ’69 te gjimnazit te qytetit Peshkopi, Diber. Kete rradhe ne Tirane, ne restorantin “Shkalla e Tujanit”. Moren pjese 32 ish maturante, nga 43 qe jetojne nga te dy paralelet. Listen e pjesemarresve e dokumentuam ne faqen e brendeshme te drames time poetike “Kambanat zgjojne Shqiponjat” qe ia dhuruam si,kujtim ish mesueses sone Sanie Batku, e cila na nderoi bashke me ish mesuesin e matematikes Agron Çami.

L'immagine può contenere: 17 persone, persone che sorridono, persone in piedi

L'immagine può contenere: 2 persone, persone sedute e ciboMidis shume fotove, veçova per postim vetem disa- ate te grupit te te gjithe pjesemarresve, foton e kl 11b, ate te 11a dhe disa foto te tjera spontane.
Falenderoj grupin organizator per kontributin e palodhur qe dhane per organizimin e takimit, bashke me mua si ish kujdestar klase: Xhelil Cibaku, Afrim Kurtaga Zihni Methasani, Shukri Alku, Perparim Muca, Ilir Pitarka, Shaziman Saraci, Ferit Ndregjoni,
Kujtuam me kete rast me nderim ish bashkematurantet tane dhe ish mesuesit qe nuk jetojne me, si dhe ato nxenes qe nuk munden te vijne per arsye te ndryshme personale.
Vleresuam faktin qe te gjithe ish nxenesit e kesaj mature kane patur kariere mjaft te suksesshme dhe, mbi te gjitha, kane mbetur njerez me integritet. Uruam shendet per te gjithe dhe mire u takofshim ne pervjetore te tjere!

L'immagine può contenere: 6 persone, persone che sorridono, persone sedute e persone in piedi
L'immagine può contenere: 6 persone, persone che sorridono, persone in piedi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here