Home Aktualitet Edi Rama i tërbuar nga përgjimet e Billd është i gatshëm të...

Edi Rama i tërbuar nga përgjimet e Billd është i gatshëm të çojë Shqiptarët në vlla-vrasje vetëm

132
0
SHARE

Nga: Xhemal Gjunkshi

Edi Rama i tërbuar nga përgjimet e Billd është i gatshëm të çojë Shqiptarët në vlla-vrasje vetëm të mbajë pushtetin , e vjedhur me para e me banda kriminale

Kryekrimineli Rama është në panik dhe nga frika e popullit përdor policinë , sistemin e drejtësisë dhe bandat kriminale , shantazhon opozitën vetëm pse denoncon dhe bën publike krimin elektoral të zgjedhjeve të 2017.
Për të mbrojtur kriminelët dhe pushtetin kriminal ai është i gatshëm të djegë Shqipërinë .

Vetëm për pushtetin e tij , të klientëve të tij , të kriminelëve që e rrethojnë dhe të oligarkëve me të cilët ndan tenderat korruptivë, dhe paratë e popullit , ai kërkon të shkatërrojë pluralizmin politik dhe Demokracinë , duke e kthyer Shqipërinë në kohët më të errëta .

Partia Demokratike dhe Aleanca Qytetare për mbrojtjen e Demokracisë ia bën të qartë Edvin kriminelit dhe kriminelëve të tij se nuk do të lejojmë të djegë Shqipërinë , nuk mund të shkatërrojë Demokracinë , nuk ka asnjë shans të shantazhojë opozitën .

Koha jote ka mbaruar , dhe së bashku me bandat që të mbajnë në pushtet ,me policinë që e përdor kundër qytetarëve , dhe me prokurorët e gjyqtarët “kamikazë” , së shpejti do të shkoni pas hekurave

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here