Home Aktualitet Dibra e Madhe ne ethet e zgjedhjeve lokale

Dibra e Madhe ne ethet e zgjedhjeve lokale

359
0
SHARE

Edhepse akoma nuk jane shpallur zgjedhjet lokale, dhe nuk eshte e qarte se kur mund te mbahen ato, partite politike vec me po bejne sondazhe ne qytet duke Nxjerur emra konkret. Kryetari aktual sipas tle gjitha gjasave do te kerkoje edhe nje mandat nga qytetaret per perfundimin e projekteve te premtuara, dhe do kandidoje si kandidat i BDIse, Alenca flitet se do te kandidoje me doktorin Arben Agolli i cili ka autoritet ne qytet dhe mund ta lekund poziten e kryetarit aktual, Levizja Besa ka shume Mundesi qe te kandidoje aktivistin dr. Xhemail Cupi. lsdm nese arin te formoje qeveri Ne koalicion Me BDI ka mundesi qe te mos nxjer kandidat por te mbeshtese zotin Lata, edhepse ne zgjedhjet e fundit ishte fituese. Ka mundesi qe te kandidojne edhe dy kandidate te pavarur por te cilet nuk kane gjasa qe te kalojne ne balotazh por gjithsesi do te hutojne votuesit e pakenaqur dhe ata te cilet jane mesuar qe per voten e tyre te marin shperblim. Gjithsesi gjate diteve te pranveres dibranet do te kene tema te nxehta per te biseduar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here