Home Aktualitet Basha: Në betejën tonë nuk kemi përballë PS-në, por një kupolë të...

Basha: Në betejën tonë nuk kemi përballë PS-në, por një kupolë të rrezikshme që e ka uzurpuar

84
0
SHARE

Nga fjala e Lulzim Bashës në takimin me të rinjtë e organizatës së PPE:

Basha: Në betejën tonë nuk kemi përballë PS-në, por një kupolë të rrezikshme politikanësh të korruptuar dhe të të lidhur me krimin. Fillimisht kanë uzurpuar këtë parti politike, kundërshtarin tonë historik politike, por pasi e kanë uzurpuar, kanë shkatërruar debatin politik në vend. Këtu nuk ka debat për vizionin midis qëndrës së djathtë për liri, taksa të ulta, shtet të vogël, respekt për lirinë e individit dhe të majtës taksëlartë dhe shtetit të madh që i shton sa herë vjen ën pushtet…Jo: Debati këtu është midis shumicës dërrmuese të shqiptarëve dhe pakicës absolute që ka kapur gjithçka në këtë vend. “

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here