Home Aktualitet 360 Gradë/ Ceka ironizon Ramën: Nëse “Skënderbeu” është trim, të ndryshojë Kushtetutën

360 Gradë/ Ceka ironizon Ramën: Nëse “Skënderbeu” është trim, të ndryshojë Kushtetutën

81
0
SHARE

Politikani Neritan Ceka i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora ironizoi kryeministrin Edi Rama duke thënë se tashmë që i ka 94 vota të sigurta të ndryshojë Kushtetutën dhe mos të merret me Gjykatën Kushtetuese.

CekaÇështjet janë shumë më të lehta seç i mendojmë. Në qoftë se, ai burri “Skënderbeu”, sic tha një nga këto vajzat është trim, e ka shumë kollaj nuk ka pse ti komplikojë punët i ka 94 vota të ndryshojë Kushtetutën, çi duhet Gjykata Kushtetuese. E heq nga neni i Presidentit kalimin tek Gjykata Kushtetuese 94 vota duhen pse e komplikon punën. e shkarkon direkt. Me sakrifica e kanë bërë atë parlament. Kemi pasur një parlament e mbajmë mend mirë në ’90 që ngjan atyre të Europës. Kemi një popull që është më shumë se 90% pro BE, ku parlamenti është vendi i shenjtë i kombit. Presidenti është vendi i shenjtë i kombit, nuk merren ata ke ndarë gruan, nuk ke ndarë gruan. Me këto fjalimet banale të parlamentit tonë.

360grade.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here